Пневматичний інструмент застосовується при обв’язці вантажу металевою стрічкою. Дане обладнання працює на основі стисненого повітря. Пневматичний інструмент виконує такі функції: натягування, скріплення та обрізання кінців металевої стрічки. Ширина використовуваної стрічки може варіюватися в діапазоні від 13 до 32 мм. Зусилля натягу стрічки таким інструментом може досягати 900 кг, що дозволяє здійснювати упаковку великовагових, великогабаритних вантажів, наприклад труби або арматуру. Пневмоінструмент є потужним і ефективним інструментом для упаковування, що забезпечує міцну, надійну фіксацію різного вантажу.

Розрізняють декілька типів пневматичних інструментів: натягач, пристрій для затиску сталевої скоби і комбіноване пневматичне обладнання. Крім того, існують і інші класифікатори пневмообладнання, залежно від виробника, формату стрічки і зусилля ступеня натягу стрічки.

Пневматичний пристрій для затиску скоби (кліщі) забезпечує швидке, просте і якісне скріплення кінців металевої стрічки. Кліщі можуть працювати, як від компресорної установки, так і від стаціонарного пневматичного проводу. Процес скріплення проводиться таким чином: стрічка заправляється в пази пневмоклещів, натискається кнопка, після цього скобу обертають навколо стрічки і затискають. Цей метод створює міцне кріплення скоби. Головними перевагами кліщів є їх відносно невелика вага і простота у використанні. Для здійснення упаковки за допомогою пневмоклещів не потрібно практично ніяких фізичних зусиль.

Пневмонатягачі застосовуються для натягу стрічки навколо упаковуваного вантажу. Пневмонатягачі працюють на основі стисненого повітря. Інструмент простий в управлінні і не вимагає особливих зусиль у процесі упаковки. Як правило, натягачі розроблені для використання різних форматів стрічок. Крім того, при застосуванні пневмонатягувачу можливе регулювання сили натягу сталевої стрічки. Ще однією перевагою є відносно невелика вага інструменту, що робить його зручним в експлуатації.

Комбіновані пневмоінструменти виконують відразу кілька функцій: натягування стрічки та її скріплення. Скріплення стрічки здійснюється методом прорізів, без використання металевої скоби, що робить даний спосіб економічним. Даний метод передбачає утворення спеціальних просічок в два ряди, в результаті цього виходить замок. Використання комбінованого пневмоінструменту дозволяє регулювати ступінь натягу і формат використовуваної сталевої стрічки. Комбінований інструмент відрізняється високою продуктивністю, невеликою вагою і компактністю, а також простотою і зручністю обслуговування та експлуатації обладнання.

Пневматичні інструменти прості в роботі і не вимагають спеціальних знань. Невисока вартість і практичність пристрою роблять дане устаткування затребуваним і все більш популярним.

pnevmoinstrument