Диспенсер для стрейч-плівки (розмотчик стрейч-плівки, абройлер) – це ручний інструмент, який використовується при упаковці вантажів на палетах стрейч-плівкою. Основна функція диспенсера, це натяг стрейч-плівки при обмотуванні і зручність перенесення рулону.

Диспенсери для стрейч-плівки використовуються при невеликих і середніх обсягах упаковки, коли не виправдано використання автоматичного обладнання. Застосування розмотувальника значно полегшує процес упаковування. Спільно з дозатором використовується спеціальний відрізний ніж.

Розрізняють декілька видів розмотувачів, що дає змогу споживачу підібрати інструмент максимально зручний для його потреб.

Найпростіший з диспенсерів виготовляється у вигляді двох ручок-утримувачів для рулону з плівкою, які оснащені гальмівним механізмом, що сповільнює обертання рулону і сприяє збільшенню натягу плівки. Даний диспенсер виготовляється з пластмаси. Внутрішній діаметр шпулі використовуваної плівки – 50мм.

Інший альтернативний вид розмотувачів, це U-подібний диспенсер для стрейч-плівки. Цей диспенсер складається з наскрізного тримача циліндричної форми з притискними кришками. Кришки виконують роль кріплення і гальмівного пристрою для уповільнення розмотування рулону. Ручки U-образного диспенсера, як правило, виготовляються з м’якого матеріалу, такого як полівінілхлорид і забезпечують зручність роботи з рулоном. Діаметр шпулі рулону – 38, 50 і 76 мм.

Ще одним різновидом диспенсерів є трьохпластинчатий диспенсер. Цей диспенсер оснащений пластмасовим утримувачем і ручкою, що обертається. Трьохпластинчатий тримач, на який одягається шпуля, розрахований на використання рулонів з шпулею діаметром 38 мм. Конструкція такого диспенсера дозволяє використовувати один тримач для невеликих рулонів, для великих рулонів рекомендується використання двох диспенсерів.

Для виробництва корпусів диспенсерів використовуються сплави алюмінію і пластмаси. Уповільнення розмотування рулону може здійснюватися, як притискними кришками, так і гальмівним механізмом. Саме уповільнення розмотування рулону і забезпечує натяг стрейч-плівки і якісну упаковку.

Як правило, диспенсери для стрейч-плівки призначені для використання конкретного діаметру шпулі. Однак, існують також універсальні диспенсери, які можуть приймати шпулі різних діаметрів.

Завдяки використанню диспенсерів при упаковці стрейч плівкою, Ви можете значно спростити і прискорити процес упаковування, підвищити якість упаковки і знизити витрату пакувального матеріалу.

dispenser-streich