Паллетайзер – це складське обладнання, яке використовується для підготовки вантажу до подальшої упаковки. Для раціонального використання складського простору, готова продукція повинна бути покладена і упакована належним чином. Саме для досягнення цієї мети і призначені палетайзери. За допомогою палетайзерів формуються піддони що складаються з одного або декількох шарів. Паллетайзер формує абсолютно рівний прямокутник з продукції, після чого він надходить на подальшу упаковку, яку здійснює – палетообмотувач. Упакована таким чином продукція, надійно і стійко відцентрована на піддоні, має компактний і акуратний вигляд, захищена від забруднень і готова до подальшого зберігання або транспортування.

Палетообмотувач – являє собою обладнання, для безпосередньої упаковки сформованого піддону в стрейч-плівку. Після упаковки вантажу палетообмотувачем формується палет вагою до 2 – ох тонн, вантаж на якому утримує стрейч-плівка.

Упаковка продукції в стрейч-плівку не тільки дозволяє зафіксувати товар на піддоні, але і захищає товар від забруднень, вологи, механічних пошкоджень та інших зовнішніх впливів. Така упаковка товару, значно спрощує подальше зберігання і транспортування вантажу, проведення навантажувальних і розвантажувальних робіт.

Розрізняють напівавтоматичні та автоматичні палетообмотувачі. Напівавтоматичні палетопакувальники управляються оператором, автоматичні – здатні працювати без участі людини і можуть бути інтегровані в автоматичні пакувальні лінії.

Крім того, палетопакувальники можуть класифікуватися за такими критеріями як: вага і габарити піддону, швидкість упаковки. Стандартна конструкція палетообмотувача, може бути оснащена додатковими функціями і аксесуарами, такими як:

під’їзна рампа;

притискний пристрій, який необхідний при упаковці легкого вантажу;

функція попереднього розтягування плівки, яка може досягати 300%;

наявність фотодатчика, який визначає висоту палети;

плавний старт і зупинка платформи;

регулювання швидкості обертання платформи;

функція програмування кількості додаткових витків та ін.

Функціональне наповнення палетопакувальників зумовлює цінову градацію.

Наявність великої різноманітності палетопакувальних машин, дає можливість, виходячи з параметрів і характеристик упаковуваної продукції, а також виробничих потреб підібрати найбільш раціональний варіант для Вашого виробництва.

Застосування палетообмотувачів при упаковці стрейч-плівкою дозволяє економити витратний матеріал, оскільки обладнання оснащене функцією попереднього розтягування плівки. Залежно від виду палетопакувальника, попереднє розтягнення плівки становить від 150 до 300%, що дозволяє плівці розтягуватися в 2-4 рази не змінюючи ширини.

Використання такого обладнання, як палетайзери і палетообмотувачі, дозволяє прискорити і полегшити процес упаковки, створити естетичний вигляд продукції, захистити її від забруднень і забезпечити економію витратних матеріалів.

Упаковка пленкой