Ручний натяжний пристрій – це механічний інструмент, який призначений для натягу полімерної стрічки при обв’язуванні вантажу з подальшим її закріпленням за допомогою дротяної скоби (пряжки) або металевої скоби. Нятягувач виконує такі функції, як натяг стрічки в процесі обв’язування й обрізка стрічки.

У випадку з’єднання кінців стрічки металевою скобою застосовується додаткове устаткування – кліщі для затиску скоби. З’єднання стрічки за допомогою металевої скоби забезпечує більшу міцність і надійність з’єднання, крім того вартість металевої скоби значно нижче дротяної. Проте, в деяких випадках, використання дротяної скоби буває просто необхідним, як наприклад, при транспортуванні або зберіганні товару, що має властивість зменшуватися (всихає, усаджується), що призводить до необхідності підтягувати стрічку.

Ручні натягувачі використовуються для натягу поліпропіленових і поліестерових стрічок. Ширина стрічки – 9-19мм.

Корпус і робоча ручка ручного натяжителя виготовляється з легкосплавного металу, що забезпечує маленьку вагу інструменту і зручність в експлуатації. А система механізму запірного елемента типу «тріскачка», надійно утримує стрічку в натягнутому стані. Технічні характеристики ручного натяжного пристрою дозволяють зробити максимально допустимий натяг стрічки аж до її розриву, що може знадобиться при проведенні випробування стрічки на міцність.

Розрізняють два види ручних натягувачів: натягувач для пакування на плоскій поверхні і натягувач для пакування на округлих циліндричних поверхнях.

Ручні натяжителі широко використовуються в різних сферах промисловості: харчової, меблевої, будівельної, трубної та інших галузях. Мала вага, компактність і проста конструкція роблять цей інструмент зручним і простим в експлуатації і дозволяють застосовувати його навіть на малогабаритних пакувальних майданчиках. Ручний натягувач піддається дуже простому технічного обслуговуванню, яке складається з періодичного змащення «тріскачки» і очищенні нальоту з відрізного ножа. Важливою перевагою ручного натягувача є доступність ціни.

rucnoe-nataznoe