Як ви знімаєте нервову напругу? Лопання бульбашок мабуть найбезпечніший спосіб. А чи знаєте Ви, як виготовляють плівку, яка доставляє масу задоволення? Для чого вона призначена насправді, і як її винайшли?

Повітряно-бульбашкову плівку придумали два інженери в 1957 році. Вона замислювалася як новий матеріал для шпалер, які можна було б легко чистити. Але в кінцевому рахунку стала універсальною упаковкою. Однак люди знайшли їй ще одне застосування. Бульбашкова плівка стала ще й розвагою.

Виробництво пухирчастої плівки починається з гранул поліетилену високого тиску. Це сучасний матеріал, який не боїться корозії, хімічної обробки, низьких температур і добре зберігає тепло.

У контейнер завантажується декілька мішків з гранулами по 25 кг. Потужний насос втягує маленькі кульки в себе (як пилосос) і направляє їх в бункер. Далі сировина подається в шнек (гвинтовий конвеєр). Тут тверді кульки ПВД розплавляються під дією високої температури до рідкого стану і стають схожими на кисіль. Температура плавки близько 200 градусів за Цельсієм, розплавлений поліетилен стікає на формувальний вал.

На одному шарі плівки установка продавлює невеликі виступи. В бульбашки закачується сухе повітря, а знизу закріплюється другий шар поліетилену. Весь цей процес супроводжується гарячої температурою. Щоб формувальний вал не перегрівався, по спеціальних трубах до нього подається антифриз. Діаметр повітряних бульбашок різний: від 6мм до 25мм і вище. Висота півсфери від пів сантиметра до одного. Цікавий факт: на одному квадратному метрі виходить більше двох з половиною тисяч бульбашок. Міцність плівки залежить від її щільності.

На майже готовій двошаровій повітряній плівці відрізається кромка. Надлишки поліетилену не викидають. Вони йдуть в дробарку. Там їх подрібнюють до розмірів снігових пластівців і знову відправляють на виробництво. Тим часом готова бульбашкова плівка намотується в рулони. За одну годину в цеху виробляють 600 метрів пухирчастої плівки.

Плівку з бульбашками, головним чином, використовують для упаковки техніки, меблів і будь-яких тендітних речей (таких як вази, люстри, посуд). Бульбашки дуже добре амортизують удари і просто незамінні при переїздах. Для офісних працівників така плівка стала і тактильної забавою. Людина отримує величезне задоволення від лопання бульбашок з характерним звуком. Вважається, що за триньканням плівки люди знімають стрес і задовольняють свої деструктивні імпульси. Якщо виходити з цього факту, то на заводі з виробництва повітряної плівки працюють самі спокійні люди.