skotch-colorСкотч (клейка стрічка) – це вид пакувального матеріалу, що служить для склеювання різних поверхонь. Важко переоцінити значимість і затребуваність цього матеріалу, оскільки сфера його застосування дуже широка. Скотч застосовується в побуті, в різних галузях промисловості і звичайно, є невід’ємним атрибутом будь-якого офісу.

На сьогоднішній день, споживач стикається з величезною кількістю різних видів скотчу, з різними характеристиками, від різних виробників. А як підібрати скотч, який підійде саме для Вас або для Вашого виробництва? Перед покупцем стоїть завдання – придбати якісний скотч за доступною ціною. Для раціонального зіставлення ціни і якості необхідно ознайомиться з різновидами, якісними характеристиками скотчу та їх цільовим призначенням.

Ми сподіваємося, що наша стаття допоможе Вам провести паралель між ціною і якістю скотча і зробити правильний вибір.

Отже, з чого ж складається скотч, і які бувають види пакувального скотчу?

Скотч пакувальний – складається з поліпропіленової плівки, яка з одного (двох) сторін покрита клейовим складом. Основою скотча служить плівка БОПП (біаксіально-орієнтована поліпропіленова плівка) з двосторонньою коронацією, товщиною 23-28 мкм. Від якості і товщини поліпропілену, використовуваного при виробництві скотчу, залежить його міцність (тобто чи буде скотч рватися в процесі упаковки). Найбільш оптимальна товщина плівки, яка робить скотч досить міцним і дозволяє зберегти доступність ціни, це – 25 мкм.

Основною характеристикою скотча, що впливає на його якість, є «адгезія» (клейкість, прилипання). «Адгезія», в свою чергу, залежить від виду і товщини клейового складу нанесеного на плівку. Залежно від клейового складу розрізняють три види скотча:

• скотч з клейовим складом – «Acryl»; • скотч з клейовим складом – «Hot-Melt»; • скотч з клейовим складом – «Solvent».

Найкращими характеристиками для виробництва якісного скотча володіє клейовий склад виготовлений на водній основі – «Acryl». Акриловий клей, є найпоширенішим, недорогим і в той же час якісним. Клейкість скотча, так само, безпосередньо залежить від товщини клейового шару, яка коливається від 15 до 30мкм. При товщині клейового шару 15 мкм скотч буде володіти найменшою клейкістю, і відповідно 30 мкм – найвищою.

А для чого ж виробники наносять різну товщину клею при виготовленні скотчу? Різна товщина клейового шару, наноситися, з метою створити альтернативу для споживача, щоб кожен покупець міг підібрати для себе скотч максимально доступний за ціною, і достатній за адгезивним властивостям. Адже ми прекрасно розуміємо, що від товщини клейового шару залежить, не тільки якість скотчу, але і відповідно, його ціна.

Так от, для величезної кількості покупців, самий стандартний скотч, товщиною 40 мкм (25 мкм основа і 15 мкм клей), є найкращим пакувальним рішенням. Оскільки дає достатню адгезію і бюджетну ціну. Однак, такий скотч підійде не всім. Все залежить від сфери та умов застосування. Скотч товщиною 40мкм, швидше за все, Вам не підійде при роботі в приміщенні з підвищеною вологістю, запиленості, неопалюваному приміщенні в холодну пору року, або при використанні гофрокартону невисокої якості. У таких випадках, залежно від складності умов застосування, необхідно підвищувати товщину скотча на 45, 47 або 50 мкм.

Незважаючи на велику кількість переваг скотчу з акриловим клейовим складом, у нього є недолік – діапазон температури використання.

Акриловий клей виготовляється на водній основі, що не дозволяє використовувати даний скотч при мінусових температурах. Діапазон температур для акрилового скотча – від 0 до + 25С.

У випадку, якщо температура використання скотчу вище або нижче зазначеної, або Ваша продукція потребує заморожування, тоді Вам підійде скотч з клейовим складом «Hot Melt» або «Solvent».

Клейовий склад «Hot-Melt» виготовляється на основі синтетичного каучуку. Робоча температура скотчу з даними клейовим складом – від -10 до +40 С.

Цей скотч володіє підвищеними клеючими здібностями і забезпечить якісну упаковку при підвищеній запиленості та вологості приміщення.

Однак, цей скотч є більш дорогим у порівнянні з акриловим скотчем.

«Solvent» – це клейовий склад на основі натурального каучуку. Діапазон температур для скотчу з таким клейовим складом – від – 20 до +50 С. Це скотч з найвищими якісними характеристиками. Він володіє високим ступенем клейкості і міцності і використовується в найбільш суворих умовах, а також для упаковки важких вантажів. Цей скотч з легкістю клеїться до будь-яких поверхонь, таких як: скло, метал, пластик, дерево. Крім того, він не залишає слідів після зняття. Однак скотч на основі клею «Solvent», більш дорогий, ніж попередні варіанти.

Тепер, коли Ви знайомі з видами і характеристиками пакувального скотча, Ви з легкістю зможете підібрати найбільш оптимальний для Вас варіант.